Někdy dětem nechybělo nic. Vyběhli na ulici, za činžák, na hřiště, do přírody a dlouhé hodiny se věnovali hrám…

 

 

Většinou to byly hry, ke kterým nebylo třeba absolutně nic kupovat a když ano, nestálo to hodně. Mnozí lidé proto vzpomínají na minulé roky s nostalgií.

Děti se hodiny dokázali zabavit při hrách, které nebyly inspirované žádnými zahraničními animovanými pohádkami. Byly to jednoduché hry a většina z nich vyžadovala pohyb. Nyní je nahradili smartphony, tablety a notebooky, které nevyžadují žádnou aktivitu. Zavzpomínejte na TOP hry, které jsou symbolikou pravého dětství.

Skákání gumy.

Skvělá pohybová aktivita, kterou hráli zejména dívky. Na začátku stačilo nepokazit sestavy na zemi, ale v dalších “levelech” si děti gumu ovili kolem kolen a nakonec kolem boků. Tím rostla i obtížnost.

1111

Hra na schovávanou.

Ten, který hledal, se postavil za strom nebo se otočil ke zdi a měl zavřené oči. Zatímco napočítal do deseti, ostatní děcka se museli co nejlépe schovat.

Hra na školku.

Křídou stačilo na chodník nakreslit čtverce a do nich vepsat čísla. Děti si pilovali přesnost pohybu i balanc.

2222

Házení žabek.

Tuto hru oblíbili zase chlapci. Při jezerech hledali ploché kameny, které se při hodu odrážely od hladiny vody. Vyhrál ten, kterému se kámen odrazil nejvícekrát.

3333

Skákání přes švihadlo.

Další pohybová aktivita, při které se zabavili najednou i tři – pokud jeden skákal a dva švihadlo ovládali.

Máš to!

Hra na honěnou patřila také k zábavným hrám, při které se děti naběhali a nepotřebovali k ní kromě prostoru absolutně nic.

Míčové hry.

Patřilo tam vše, při čem se dala využít míč. Zcela jednoduchou bylo házení míče o stěnu.