Prostředek na mytí nádobí je známá domácí chemikálie, kterou mají téměř v každé kuchyni. Používáme ho na mytí nádob a desky, a dokonce nemáme ani podezření, že tento koncentrát má širší uplatnění….

 

Tady jsou neobvyklé a velmi užitečné tipy pro používání prostředku na mytí nádobí, které budou užitečné při prevenci jak do bytu i mimo vlastní domov. Naplňte svůj arzenál chemických látek v domácnosti a pojďme pro věc!

Vlastnosti mycích prostředků

Trávník

Budete potřebovat objem nádobky od 38 do 76 litrů. Smíchejte 400 ml “Coca-Cola Light”, 1 šálek kukuřičného škrobu, 0,5 šálky cukru, 0,5 šálky vody a 0,5 sklenice mycího prostředku. Zřeďte výslednou hmotu vodou. Nebojte se naplnit nádobku po okraj – získáte tak koncentrované složení. Zalévejte touto směsí váš trávník. Tráva bude zelenější už za týden!

Ucpání

Pokud se vám ucpala toaleta a nemáte čas volat instalatéra, tak vám pomůže prostředek na mytí nádobí. Vylijte do záchodu 1 pohár mycího prostředku, nechte působit 10 minut a poté zalijte vroucí vodou. Ucpání je pryč! Jakými prostředky se umýt

Vlasy

Bohužel, barva vlasů ne vždy funguje nejlépe. Chcete-li rychle obnovit normální vzhled vlasů, přidejte do láhve šamponu několik kapek prostředku na mytí nádobí a myjte vlasy každý den. O týden později se nešťastný odstín rozjasní a stane se přirozenějším. Jakými prostředky se umýt

Mixér

Jak těžko je očistit stacionární mixér, když v něm uvízly malé částice potravy. Zjednodušte si tento problém. Zalijte mixér teplou vodou a mycím prostředkem. Zapněte ho na střední chod. Mýdlový roztok vyčistí a vydezinfikuje celý mixér.

Mravenci

Zbavte se nežádoucích hostů ze světa hmyzu tímto jednoduchým trikem. Smíchejte stejné podíly mycího prostředku a octa, nalijte ho do rozprašovače a aplikujte na mravence. Po několika minutách se hmyz ztratí beze stopy!

Plevel

Známe množství herbicidů na hubení plevele, ale jsou velmi škodlivé, a vytrhávání ručně je velmi obtížně. My známe velmi jednoduchý trik. Smíchejte jednu polévkovou lžíci mycího prostředku a 400 ml vína. Tuto směs nalijte do všech děr a štěrbin, odkud bude růst plevel. Plevel začne žloutnout a vysychat a nové semena nebudou klíčit.

Fleky

Prostředek na mytí nádobí bude eliminovat dlouhotrvající skvrny na oblečení lépe než prášek. Naneste několik kapek na znečištění, nechte působit několik minut, pak ho vyperte ve standardním režimu. detergenty

Bublifuk

Pro zpestření dětské zábavy smíchejte v míse vodu a saponát v poměru 2: 1 a dobře promíchejte, vezměte několik brček. Začíná zábava!

Šampon pro psy

Skvělá alternativa k drahým obchodním šamponem. Teplý koupel s čisticím prostředkem nejen odstraňuje tuk a nečistoty, ale i bakterie ze srsti vašeho domácího mazlíčka.

Jak můžete vidět, použití mycích prostředků na nádobí můžete najít všude. Při nákupu si vybírejte ekologicky šetrné čistící prostředky bez škodlivých chemikálií, sulfátů a fosfátů. Nepoškozují tělo a jsou bezpečné nejen pro vás a vaše blízké, ale i pro životní prostředí. Pečujte o sebe a svou planetu!