Autor tohoto pokusu se snaží poukázat na nebezpečí, které hrozí, když majitelé, nechávají svého psa v autě. I když si člověk jen na chvíli odskočí, je to extrémně nebezpečné, podívte se proč je tomu tak…

Na pánvi v zaparkovaném autě nechal vajíčko po dobu 15 utratí. Vytvořil k tomu sérii fotografií, aby názorně předvedl, co se během takových horkých dní v autě děje. Doufá, že tímto upozorní všechny majitele psů, aby si uvědomili, že takto vážně ohrožují život svého domácího mazlíčka.

Podle organizace PETA každý rok množství psů trpí tím, že jejich majitelé nechávají v zaparkovaných autech. I když je to jen minutka, je to nebezpečné. Při venkovní teplotě 25 stupňů Celsia se může teplota uvnitř auta vyšplhat na 37 až 47 stupňů za pouhých pár minut. Při 30 – stupňových vedrech se teplota v autě za 10 minut dokáže vyšplhat až na 70 stupňů.

pes-v-aute1

Toto může vést k vážnému poškození mozku, ať úpalu už po 15 minutách pobytu v autě. Je třeba si uvědomit, že psi takové teplo zvládají mimořádně obtížně. Protože jediný způsob jak se dokáží chladit je prostřednictvím dýchání a přes tlapky.

pes-v-aute7

PETA také varuje před horkými stezkami. Pokud je pro vás nesnesitelné stoupnout bosou nohou na rozpálený chodník, stejně je to nepříjemné pro vašeho psa.

pes-v-aute4

pes-v-aute5